akcelerator wiedzy reklama

Akcelerator Wiedzy – nowy sezon 2019/2020

A

Jak szybko czytasz? Jeśli mniej więcej w takim tempie jak przeciętny człowiek (około 200 słów na minutę) to zapoznanie się z tym tekstem powinno Ci zająć około 15 minut. Strasznie to dużo w dzisiejszym, zabieganym świecie, prawda? A gdyby ten kwadrans mógł zmienić Twój biznes? Na lepszy, bardziej poukładany i przemyślany, spokojniejszy. Spróbujesz?
Zrób pierwszy krok i wyobraź sobie miejsce, o którym przeczytasz poniżej.

Twoje miejsce

Pomyśl o miejscu, w którym spotykasz zmotywowanych przedsiębiorców. Ciekawe rozmowy, wspólne szkolenia, warsztaty, praca nad firmowymi wyzwaniami, biznesowe przyjaźnie. Autentyczne zaangażowanie połączone z wiedzą z wielu dziedzin: marketing, sprzedaż, zarządzanie, obsługa klienta, finanse, produktywność. Przychodzisz do tego miejsca z Twoim biznesem i czujesz się bezpiecznie. Weryfikujesz swoje pomysły, dzielisz się doświadczeniem, rozwiązujesz bieżące problemy, tworzysz długofalowe plany. Do tego masz wpływ na to co się tam dzieje, masz zdolność kształtowania tej biznesowej przestrzeni tak, aby jak najlepiej służyła Twojej firmie. Jak Ci się podoba Taka perspektywa?

Początek

Taka przestrzeń w lutym 2019 powstała w Bydgoszczy. To Akcelerator Wiedzy – miejsce spotkań wyjątkowych przedsiębiorców. Zmotywowanych do pozytywnych zmian, chcących zdobywać nową wiedzę i dzielić się nią. Chcących więcej zarabiać i prowadzić biznes na swoich warunkach.

Kluby biznesowe

Być może słyszałaś lub słyszałeś już o klubach biznesowych, w końcu jest ich na rynku już całkiem sporo. Cotygodniowe wczesnoporanne spotkania, śniadanie, wymiana wizytówek, kilkadziesiąt sekund na opowiedzenie o własnej firmie, krótkie rozmowy, inspirująca książka, wykład eksperta lub prezentacja firmy. Jednym zdaniem –  każdy może znaleźć coś dla siebie. Różna tematyka, sposób prowadzenia, filozofia, misja i wizja. A jak jest u nas?

Chcemy być inni – bardziej dopasowani (jak nowa, elegancka koszula, która leży jak ulał)

Mottem Akceleratora Wiedzy są słowa – „Przewaga w biznesie zaczyna się w głowie”. Głęboko wierzymy w to, że sprawdzona, rzetelna, aktualna i ekspercka wiedza daje biznesową przewagę. Szczególnie w dzisiejszych czasach, w dobie społeczeństwa informacyjnego. Jednak sama wiedza to nie wszystko. Ważne jest jej podanie, a potem wdrożenie w życie i prawdziwa zmiana. Bez tego nie ma mowy o biznesowych efektach. To tak, jakby kręcić się ciągle w kółku jak chomik, następnie na chwilę z niego na chwilę wyjść (szkolenie, konferencja, spotkanie klubu biznesu), a potem znowu wrócić do starych przyzwyczajeń prowadzenia firmy. Często pojawia się wówczas frustracja i zniechęcenie z braku oczekiwanych osiągnięć. Znasz ten stan?

Siła (właściwej) grupy

Co, albo inaczej, kto najbardziej pomaga we wprowadzaniu nowych zmian? Inni ludzie. Podobnie zaangażowani przedsiębiorcy. Zmotywowani. To ta niewidzialna siła grupy. Stan flow, który pozwala wdrażać w życie pomysły, plany, strategie i inne zamierzenia. To inni ludzie dodają nami siły, dając pozytywną informacje zwrotną lub „chłodną”, ale konstruktywną ocenę sytuacji. Wszystko po to, aby w bezpiecznych warunkach przepracować biznes od A do Z. Szybciej i łatwiej podejmować decyzje. Prowadzić przemyślane działania. Posiadać coraz to lepsza firmę.

Ścieżki rozwojowe

ścieżki rozwojowe akcelerator wiedzy

Akcelerator Wiedzy to 3 główne ścieżki rozwojowe, nad którymi będziemy pracować podczas naszych spotkań:

Ścieżka 1 – „Zespoły”

Ścieżka 2 – „Marka osobista”

Ścieżka 3 – „Marketing internetowy”

Wszystko po to, aby maksymalnie odpowiedzieć na potrzeby uczestników. Żeby przekazywana wiedza, wspólna praca i grupowe doświadczenie przekładały się na wyniki każdej z firm, które przystąpiły do Akceleratora Wiedzy.

Opis ścieżek – dla kogo?

“Zespoły” to ścieżka, w której będą mogli uczestniczyć przedsiębiorcy zarządzający zespołami (powyżej 3 osób). W tej ścieżce nacisk położony będzie na przywództwo i zarządzanie (zatrudnianie, delegowanie, zwalnianie – kompetencje managerskie), produktywność i zarządzanie czasem, procedury i standardy pracy, skalowanie poprzez zasoby ludzkie, narzędzia szybkiego (growth hacking) i organicznego skalowania biznesu, współpraca z dostawami usług zewnętrznych dla B2B, współczesne teorie firm – np. turkusowe (samosterowane) zarządzanie, „zwinne” zespoły i inne.

Ilość osób w ścieżce  – max. 10

Opis ścieżki znajdziesz tutaj.

Druga ścieżka o nazwie „Marka osobista” to ścieżka dla osób, które nie zarządzają zespołami i planują rozwój i skalowanie swojego biznesu poprzez budowanie pozycji (ale też wizerunku) eksperta w swojej branży. Tutaj nacisk położony będzie na kwestie promocji własnej osoby, (marka osobista) sposobów wycen pracy, budowania relacji z klientem, sprzedaży doradczej, wykorzystania digitalowych narzędzi do zarządzania biznesem, poznanie narzędzi komunikacji, dzięki  którym o danej marce osobistej dowiedzą się właściwi klienci.

Ilość osób w ścieżce  – max. 12

Opis ścieżki znajdziesz tutaj.

Trzecia ścieżka “Marketing internetowy” to ścieżka mocno narzędziowa, której ideą i przewodnim hasłem jest – jak sprowadzić na stronę internetową duży ruch i go zmonetyzować. W tej ścieżce znajdzie się mnóstwo przykładów i praktycznych rozwiązań, jak prowadzić działania marketingowe w przestrzeni internetowej.

Ilość osób w ścieżce  – max. 12

Opis ścieżki znajdziesz tutaj.

Kiedy się spotykamy i jak wyglądają nasze spotkania?

Każda ścieżka specjalizacyjna Akceleratora Wiedzy to 1 spotkanie w miesiącu.

Ścieżka „Zespoły”trzeci piątek miesiąca

Ścieżka „Marka osobista”drugi piątek miesiąca

Ścieżka „Marketing internetowy”pierwszy piątek miesiąca

W przypadku, kiedy w piątek przypada święto, dzień wolny od pracy lub piątek jest przed tzw. “długim weekendem” spotkania odbywają się w czwartek. Wszystkie terminy zostaną podane na 3 m-ce z góry, co pozwoli łatwiej zaplanować potrzebny czas na rozwój.

Każde spotkanie odbywa się w godzinach porannych i zwykle zaczyna się o godz. 9.00 i trwa około od 2,5 do 3 godzin.

Co oprócz ścieżek specjalizacyjnych?

Dodatkowo w Akceleratorze Wiedzy raz w miesiącu odbywa się jedno spotkanie otwarte dla uczestników wszystkich trzech ścieżek oraz „zaproszonych gości”. Akcelerator Wiedzy to również inne szkolenia, warsztaty, konsultacje. Już wkrótce więcej informacji na ten temat.

Szukaj dowodów

Wspólnym mianownikiem wszystkich aktywności rozwojowych podejmowanych przez Akcelerator Wiedzy jest podejście oparte na EBT (evidence based training). Oznacza ono wykorzystanie i posługiwanie się w pracy z firmami metod i koncepcji opartych na dowodach. Konsultanci i trenerzy pracujący w nurcie EBT wykorzystują w swojej pracy tylko to, co sprawdzone, weryfikowalne i/lub zbadane.

Jak przebiegać będzie praca w poszczególnych ścieżkach?

 1. Wybór tematu, którym będziemy się zajmować na danym spotkaniu.
 2. Przesłanie mailowo materiałów do spotkania (zwykle od 3 do 10 stron A4) z wprowadzeniem do tematu.
 3. Spotkanie i praca warsztatowa nad danym tematem.
 4. „Pomocówka” – to warsztatowa praca nad bieżącymi wyzwaniami uczestników Akceleratora Wiedzy. Przy pomocy kreatywnych metod rozwiązujemy wybrane metody biznesowe. Efekty tej pracy zbieramy w formie pomysłów, których efektem jest powstanie skryptu “Wyzwania biznesowe”. Ja jednym ze spotkań wygenerowaliśmy wspólnie 155 rozwiązań na 13 aktualnych problemów biznesowych

pomocówka wyzwania biznesowe Akcelerator Wiedzy

Skrypt “Wyzwania biznesowe”

Nasze zasady

 1. W każdej ścieżce jest maksymalnie 12 miejsc. Dlaczego tylko tyle? Ze względu na komfort pracy grupowej nad biznesem każdej z osób.
 2. W każdej ścieżce (grupie) mogą uczestniczyć maksymalnie dwie osoby z danej branży

Wykładowcy

Zajęcia w Akceleratorze Biznesu poprowadzą doświadczeni trenerzy i konsultanci, którzy posiadają wymagane doświadczenie zawodowe w danym temacie.

Opiekunem merytorycznym ścieżek “Zespoły” i “Marka osobista” jest Patryk Piłat – profil na LinkedIn

Opiekunem merytorycznym ścieżki “Marketing internetowy” jest Aleksander Pawzun – profil na LinkedIn

Czego jeszcze możesz oczekiwać i co otrzymasz jako uczestnik Akceleratora Wiedzy?

Poniżej pakiet korzyści z uczestnictwa w szkoleniach i warsztatach Akceleratora Wiedzy:

> powyżej opisane szkolenia, warsztaty, sesje burzy mózgów, wsparcie. A to wszystko potwierdzone aktualną wiedzą i studiami przypadków innych firm. Dopasowane do realiów i warunków, w których funkcjonują mikro i małe biznesy, zamiast przykładów z wielkich korporacji z kraju i zza Oceanu.

> miejsce Twojego biznesu na stronie internetowej Klubu. Opis działalności, pełne dane kontaktowe. Wszystko, co potrzebne, aby o Twoim biznesie dowiedzieli się inni.

> narzędzia biznesowe do produktywności, zarządzania, finansów, marketingu, sprzedaży i wielu innych. Każde spotkanie to nowe narzędzie. Użyteczne i proste w zastosowaniu.

> wystąpienia przetestowanych ekspertów różnych branż, którzy ze sceny nie będą sprzedawać własnych produktów. Skupią się na Tobie. Na wiedzy do przekazania.

> zamknięta i tajna grupa na Facebooku do przepływu informacji i dzielenia się bieżącymi sprawami.

Dodatkowo Akcelerator Wiedzy to również:

> wewnętrzny klub książki – baza ponad 500 lektur biznesowych z ostatnich lat.

> networking 2.0 – to brak kilkunastosekundowych prezentacji każdego z członków na każdym spotkaniu i „płytkich” wizytówkowych relacji. W networkingu 2.0 na pierwszym miejscu jest człowiek, jako właściciel firmy. Jego charakter, podejście, życiowa i biznesowa filozofia, jego fach, eksperckość, specjalizacja. Wizytówka jest wisienką na torcie. Tak, lubimy ładne wizytówki, ale wolimy zacząć od człowieka i budowy relacji.

> wpływ na działalność Klubu – otwartość na informację zwrotną, możliwość rozwijania własnych pomysłów.

> rekomendacje biznesowe i ich ocena – otrzymać rekomendację w dzisiejszych czasach jest całkiem łatwo, jeszcze łatwiej je otrzymywać, kiedy narzuca to regulamin. W Akceleratorze Wiedzy brak jest jakiegokolwiek przymusu dawania sobie wzajemnie rekomendacji.

> działalność dobroczynna i wpływ na lokalną społeczność . Dobry biznes to ważna rzecz. Ale biznes dobra może dawać mnóstwo spełnienia i radości. Tak, będziemy pomagać innym.

Współpraca i powierzchnia reklamowa dla Twojej firmy

bydgoskie marki

Dzięki współpracy Akceleratora Wiedzy z portalem Bydgoskie Marki masz unikatową możliwość promocji swojej firmy na łamach portalu w formie artykułów eksperckich i sponsorowanych (liczba użytkowników portalu to już ponad 3000 miesięcznie.) A jeśli dopiero zaczynasz pisać bloga, nagrywać podcast, opowiadać o swojej firmie – Bydgoskie Marki będą dla doskonałym „poligonem doświadczalnym” dla Twoich działań, w którym przetestujesz swoje teksty i inne formy komunikacji marketingowej.

Gramy fair

Biznes to ciągłe zmiany. Weryfikacje własnych pomysłów, partnerów biznesowych, kontrahentów, otrzymywanych obietnic. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego Akcelerator Wiedzy przyjął zasady biznesowego fair play. Co to oznacza dla?

Brak długoterminowej umowy. Minimalny okres uczestnictwa w
Akceleratorze Wiedzy to 3 miesiące. Jeśli po tym czasie nie zobaczysz wartości w naszych spotkaniach możesz w każdym momencie zrezygnować, zachowując miesięczny okres wypowiedzenia.

Uzupełnienie dla innych klubów biznesu. Już nie musisz rezygnować z innych spotkań. Nie jesteśmy typowym klubem biznesu. Nie konkurujemy z nikim. W naszych działaniach bliżej nam do społeczności, która nastawiona jest na pozytywny rozwój i zmianę.

Jasne zasady. Przejrzysta składka członkowska, która wiesz na co jest wydawana i co za nią otrzymujesz (spójrz wyżej).

Kto może dołączyć do Akceleratora Wiedzy?

Jeśli przeczytałaś/przeczytałeś powyższy tekst trochę już nas znasz. Wiesz czym się kierujemy, jakie są nasze zasady, czym różnimy się od innych klubów. Klub Akceleratora Wiedzy to miejsce dla wyjątkowych przedsiębiorców.

Jesteś dla nas wyjątkowy jeśli:

> chcesz prowadzić biznes zgodnie z teorią „trzech uśmiechów”- uśmiechnięty właściciel, pracownik oraz klient. Każda z tych osób powinna być zadowolona z kontaktu z firmą. Uśmiechnięty spokojny właściciel, który ma firmę, a nie jest jej pracownikiem (niewolnikiem). Doceniony i uśmiechnięty pracownik. Zaangażowany i mający wpływ na swoją pracę. I wreszcie uśmiechnięty klient. Zadowolony, polecający, mający świadomość dobrze dokonanego wyboru. Czy taka wizja jest Ci bliska?

> zależy Ci na wprowadzeniu realnych zmian w Twoim biznesie i jesteś do tego zmotywowana/zmotywowany.

> jesteś otwarta / otwarty na zdobywanie nowej wiedzy i doświadczeń.

> nie uznajesz trików biznesowych, manipulacji, prowadzenia działań, które może i się opłacają, ale długofalowo osłabiają reputację właściciela i jego firmy.

> ważne są dla Ciebie takie wartości jak: prawda, życzliwość, rzetelność, jakość i zaufanie.

Komu najbardziej przyda się uczestnictwo w Akceleratorze Wiedzy?

Akcelerator Wiedzy skierowany jest głównie do przedstawicieli wolnych zawodów, osób prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze oraz dla mikro i małych przedsiębiorstw z woj. kujawsko-pomorskiego.

Efekty uczestnictwa w Akceleratorze Wiedzy

 • nowa, aktualna, rzetelna wiedza, której na próżno szukać w Internecie;
 • nowe kontakty biznesowe, wśród przedsiębiorców, którzy myślą podobnie;
 • szeroka promocja swojego biznesu na lokalnym i regionalnym rynku,
 • poukładanie biznesu, łatwiejsze podejmowanie decyzji, większa pewność obranej drogi;
 • wyjątkowe doświadczenie pracy grupowej nad rozwiązywaniem problemów i wyzwań biznesowych;
 • obserwacja wzrostu biznesu i poczucie realnych zmian;
 • i wiele, wiele innych…

Inwestycja – wyrusz z nami w drogę!

Akcelerator Wiedzy to zasady fair play, o których napisaliśmy wyżej. Nie oczekujemy od Ciebie rocznych składek czy długoterminowych umów. Inwestycja w uczestnictwo to:

Jednorazowe wpisowe: 100 zł

Opłaty za uczestnictwo w poszczególnych ścieżkach:

Ścieżka „Zespoły” – 129 zł miesięcznie.

Ścieżka „Marka osobista” – 109 zł miesięcznie.

Ścieżka „Marketing internetowy” – 119 zł miesięcznie

Opłatę wnosisz na maksymalnie 14 dni przed spotkaniem danej ścieżki. W tej cenie otrzymujesz wszystkie korzyści z uczestnictwa w Akceleratorze Wiedzy, o których napisaliśmy wyżej. Nie zaskoczą Ciebie żadne dodatkowe opłaty. Masz również gwarancję niezmienności ceny przez cały 2019 i 2020 rok. Na uczestnictwo w Klubie i wszystkie usługi wystawiana jest faktura VAT (podane ceny są cenami netto).

Zwrot z inwestycji

W biznesie warto liczyć. Szczególnie zwrot z zainwestowanych środków. Dlatego Akcelerator Wiedz skupiony jest na wynikach swoich członków.

Zniżki i rabaty

W Akceleratorze Wiedzy możesz uczestniczyć w jednej, dwóch lub trzech ścieżkach rozwojowych. Decyzja należy do Ciebie.

Jeśli wybierzesz dwie ścieżki, otrzymasz 10% rabatu.

Jeśli wybierzesz trzy ścieżki, otrzymasz 20% rabatu.

Przykład:

Wybierając 2 ścieżki: „Zespoły” i „Marketing internetowy” to razem 248 zł minus 10% rabat, co daje 223,20 zł miesięcznego abonamentu.

Wszystkie trzy ścieżki to razem 357 zł minus 20% rabat, co daje 285,60 zł miesięcznie.

Termin rekrutacji

Rekrutacja do Akceleratora Wiedzy jest ciągła i trwa do wyczerpania miejsc w każdej ze ścieżek rozwojowych.

Jak wygląda rekrutacja?

Co dalej? Napisz do nas maila, zadzwoń, wyślij wiadomość w Messengerze, umów się na Skype,  jednym zdaniem – skontaktuj się z nami:

Mail: kontakt@akceleratorwiedzy.pl
Facebook: https://www.facebook.com/akceleratorwiedzy/
Telefon: 506 201 107

Poniżej linki do wydarzeń na Facebooku:

Marketing internetowy – opis ścieżki i informacje organizacyjne

Marka osobista (personal branding) – opis ścieżki i informacje organizacyjne

Skalowanie biznesu i skuteczne zespoły – opis ścieżki i informacje organizacyjne

Na koniec

Jeśli masz dodatkowe pytania, nurtują Cię kwestie, których wyżej nie poruszyliśmy – skontaktuj się z nami. Służymy pomocą.

Ps. Akcelerator Wiedzy to więcej niż opisaliśmy powyżej. Relacje ze spotkań, kreatywne metody rozwiązywania problemów, możliwości współpracy biznesowej, rozwoju własnych pomysłów oraz wiele, wiele innych. Obiecaliśmy jednak na wstępnie 15 minut. Kwadrans opisu. Słowa dotrzymujemy. Resztę sprawdź kontaktując się z nami :-). Wyrusz z nami w ekscytującą biznesową podróż!

Opiekun Klubu Akceleratora Wiedzy

patryk piłat konsultant biznesowyPatryk Piłat, konsultant biznesowy, interim manager. Opiekun merytoryczny Klubu Akceleratora Wiedzy.

tel. 506 210 107, mail: kontakt@akceleratorwiedzy.pl

A jeśli uważasz, że nasza inicjatywa może się komuś przydać – podaj ją dalej. Dziękujemy!

O autorze

Patryk Piłat

Akcelerator Wiedzy to miejsce rozwoju dla firm z sektora MMŚP (mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa). To szkolenia, warsztaty, konsultacje, projekty oraz programy rozwojowe.
Dołącz ze swoją firmą do nas już dziś. Naładują ją wartościową wiedzą i przyspiesz jej rozwój. Jak w akceleratorze.

Dodaj komentarz

O Akceleratorze Wiedzy

Akcelerator Wiedzy

To miejsce rozwoju dla firm z sektora MMŚP (mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa). To szkolenia, warsztaty, konsultacje, projekty oraz programy rozwojowe.
Dołącz ze swoją firmą do nas już dziś. Naładują ją wartościową wiedzą i przyspiesz jej rozwój. Jak w akceleratorze.

Kategorie wiedzy

Szybki kontakt

Znajdziesz nas: