akcelerator wiedzy reklama

Budowa modelu biznesowego (cykl szkoleń)

B

Jak szybko czytasz? Jeśli mniej więcej w takim tempie jak przeciętny człowiek (około 200 słów na minutę) to zapoznanie się z tym tekstem powinno Ci zająć około 15 – 20 minut. Strasznie to dużo w dzisiejszym, zabieganym świecie, prawda? A gdybym Ci powiedział, że ten czas może zmienić Twoją firmę. Na lepszą, bardziej poukładaną i przemyślaną, spokojniejszą. Spróbujesz wówczas na chwilę zatrzymać się w tej biznesowej gonitwie? Zrób pierwszy krok i wyobraź sobie miejsce, o którym przeczytasz poniżej.

Twoje miejsce

Pomyśl o miejscu, w którym spotykasz zmotywowanych przedsiębiorców. Ciekawe rozmowy, wspólne szkolenia, warsztaty, praca nad firmowymi wyzwaniami, biznesowe przyjaźnie. Autentyczne zaangażowanie połączone z ekspercką wiedzą z wielu dziedzin: marketing, sprzedaż, zarządzanie, obsługa klienta, finanse, produktywność. Weryfikacja Twoich pomysłów, dzielenie się doświadczeniem, rozwiązywanie bieżących problemów biznesowych, tworzenie długofalowych planów. Do tego masz wpływ na to co się tam dzieje, masz zdolność kształtowania tej biznesowej przestrzeni tak, aby jak najlepiej służyła Twojej firmie. Jak Ci się podoba taka perspektywa?

Początek

Taka przestrzeń działa w Bydgoszczy. To Akcelerator Wiedzy – miejsce spotkań wyjątkowych przedsiębiorców. Zmotywowanych do pozytywnych zmian, chcących zdobywać nową wiedzę i dzielić się nią. Chcących więcej zarabiać i prowadzić biznes na swoich warunkach. Teraz otwieramy rekrutację do pierwszej edycji Akceleratora w Bydgoszczy.

Kluby biznesowe

Być może słyszałaś lub słyszałeś już o klubach biznesowych, w końcu jest ich na rynku już całkiem sporo. Cotygodniowe wczesnoporanne spotkania, śniadanie, wymiana wizytówek, kilkadziesiąt sekund na opowiedzenie o własnej firmie, krótkie rozmowy, inspirująca książka, wykład eksperta lub prezentacja firmy. Jednym zdaniem – każdy może znaleźć coś dla siebie. Różna tematyka, sposób prowadzenia, filozofia, misja i wizja.

jesteśmy inni – bardziej dopasowani (jak nowa, elegancka koszula, która leży jak ulał)

Mottem Akceleratora Wiedzy są słowa – „Przewaga w biznesie zaczyna się w głowie”. Głęboko wierzymy w to, że sprawdzona, rzetelna, aktualna i ekspercka wiedza daje biznesową przewagę. Szczególnie w dzisiejszych czasach, w dobie społeczeństwa informacyjnego. Jednak sama wiedza to nie wszystko. Ważne jest jej podanie, a potem wdrożenie w życie i prawdziwa zmiana. Bez tego nie ma mowy o biznesowych efektach. To tak, jakby kręcić się ciągle w kółku jak chomik, następnie na chwilę z niego na chwilę wyjść (szkolenie, konferencja, spotkanie klubu biznesu), a potem znowu wrócić do starych przyzwyczajeń w prowadzeniu firmy. Często pojawia się wówczas frustracja i zniechęcenie z braku oczekiwanych osiągnięć. Znasz ten stan?

Siła (właściwej) grupy

Co, albo inaczej, kto najbardziej pomaga we wprowadzaniu nowych zmian? Inni ludzie. Podobnie zaangażowani przedsiębiorcy. Zmotywowani. To “niewidzialna” siła grupy. Stan flow, który pozwala wdrażać w życie pomysły, plany, strategie i inne zamierzenia. To inni ludzie dodają nam siły, dając pozytywną informacje zwrotną lub „chłodną”, ale konstruktywną ocenę sytuacji. Wszystko po to, aby w bezpiecznych warunkach przepracować biznes od A do Z. Szybciej i łatwiej podejmować decyzje. Prowadzić przemyślane działania. Posiadać coraz to lepsza firmę.

Czym się kierujemy?

Każdy organizacja ma pewne zasady, regulamin, sposób działania. Akcelerator Wiedzy również. Poniżej najważniejsza z naszych zasad.
Ograniczyliśmy liczbę uczestników grupy, do 16. Tyle maksymalnie osób będzie liczyła każda z grup . Dlaczego? Tylko przy takiej liczbie uczestników, szkolenia, warsztaty, burze mózgów i inne formy aktywności grupowej będą najbardziej efektywne. Maksymalnie 16 osób na każdym spotkaniu. Dla komfortu głębokiej pracy i opieki nad każdą biznesową potrzebą. Dodatkowo ograniczamy liczbę osób z tej samej branży do dwóch. Stawiamy na współpracę.

TWARDE LICZBY I PRZEJRZYSTOŚĆ – TEGO MOŻESZ OCZEKIWAĆ JAKO CZŁONEK AKCELERATORA WIEDZY

Poniżej pakiet korzyści z uczestnictwa w Akceleratorze Wiedzy:

szkolenia, warsztaty, sesje burzy mózgów, wsparcie – ponad 20 różnych metod pracy indywidualnej i zespołowej. A to wszystko potwierdzone aktualną wiedzą i studiami przypadków innych firm oraz dopasowane do realiów i warunków, w których funkcjonują mikro i małe biznesy, zamiast przykładów z wielkich korporacji z kraju i zza Oceanu. W każdym miesiącu co najmniej 2 tematy biznesowe. Rocznie daje to ponad 24 szkolenia, warsztaty i inne formy rozwojowe.

otrzymasz segregator rozwojowy wraz ćwiczeniami, artykułami, wiedzą biznesową. To Twój Wiedzownik – studnia wiedzy, do której będziesz mógł wrócić po każdym spotkaniu lub w dowolnym momencie.

pakiet członka Akceleratora Wiedzy – długopis, notes, certyfikat przystąpienia oraz niespodziankę, niedostępną dla osób z zewnątrz.

wyraźne miejsce Twojego biznesu na stronie internetowej Akceleratora Wiedzy. Opis działalności, pełne dane kontaktowe. Wszystko, co potrzebne, aby o Twoim biznesie dowiedzieli się inni.

 narzędzia biznesowe do produktywności, zarządzania, finansów, marketingu, sprzedaży i wielu innych. Każde spotkanie to nowe narzędzie. Użyteczne i proste w zastosowaniu. Minimum 24 nowe narzędzia w roku. Niech one pracują za Ciebie, a Ty zarządzaj firmą.

unikatowa promocja Twojego biznesu i tego co robisz. W każdym miesiącu o Twoim biznesie i o tym co robi Klub dowie się co najmniej 20 000 osób dzięki sile mediów społecznościowych! To nowe kontakty, klienci, znajomości. Minimum 10% składek członkowskich będzie przeznaczone na promocję działalności członków i samego Akceleratora. To realny wzrost rozpoznawalności Twojej firmy.

wystąpienia przetestowanych ekspertów różnych branż, którzy ze sceny nie będą sprzedawać własnych produktów. Skupią się na Tobie. Na wiedzy do przekazania. Ponad 10 osób, które w swoich branżach są prawdziwymi fachowcami. Wyznają zasadę – „biznes bez ściemy”. Możesz liczyć na ich pomoc.

zamknięta i tajna grupa na Facebooku do przepływu informacji i dzielenia się bieżącymi sprawami.

Dodatkowo Akcelerator Wiedzy to również:

 wewnętrzny klub książki – baza ponad 500 lektur biznesowych z ostatnich lat.

networking 2.0 – to brak kilkunastosekundowych prezentacji każdego z członków na każdym spotkaniu i „płytkich” wizytówkowych relacji. W networkingu 2.0 na pierwszym miejscu jest człowiek, jako właściciel firmy. Jego charakter, podejście, życiowa i biznesowa filozofia, jego fach, eksperckość, specjalizacja. Wizytówka jest wisienką na torcie. Tak, lubimy ładne wizytówki, ale wolimy zacząć od człowieka i budowy relacji.

rekomendacje i wspólne wyjazdy na sprawdzone szkolenia, eventy, konferencje, integracje.

wpływ na działalność Akceleratora – otwartość na informację zwrotną, możliwość rozwijania własnych pomysłów.

rekomendacje biznesowe i ich ocena, aby otrzymywać od innych członków informację zwrotną dotyczącą poprawy swojego biznesu. Wszystko po to, aby być jeszcze lepszym w tym, co się robi.

zniżki (rabaty) u partnerów biznesowych Akceleratora Wiedzy. To realne oszczędności, które obniżą koszty w Twojej firmie.

działalność dobroczynna i wpływ na lokalną społeczność. Dobry biznes to ważna rzecz. Ale biznes dobra może dawać mnóstwo spełnienia i radości. Tak, będziemy pomagać innym.

Kiedy się spotykamy i jak wyglądają nasze spotkania?

Akceleratora Wiedzy to 2 spotkania w miesiącu, każde po około 2,5 godziny (od 8.00 do 10.30). Między nimi dwa tygodnie przerwy na wdrożenie zdobytej wiedzy w życie. Każde spotkanie po brzegi wypełnione jest aktywną pracą nad biznesami członków Akceleratora.

Na naszych spotkaniach nie ma śniadań, ani podwieczorków. Przyjdź najedzona/najedzony, aby lepiej Ci się pracowało. Nie chcemy tracić czasu na jedzenie i rozmowy przy jajecznicy. (oczywiście lubimy jajecznicę;-). W czasie spotkań posilamy się słodkimi przekąskami, natomiast na wspólne integracje umawiamy się poza pracą.

Gramy fair

Biznes to ciągłe zmiany. Weryfikacje własnych pomysłów, partnerów biznesowych, kontrahentów, otrzymywanych obietnic. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego Akcelerator Wiedzy to zasady biznesowego fair play. Co to oznacza?

Brak długoterminowej umowy. Minimalny okres uczestnictwa w Akceleratorze to 3 miesiące. Jeśli po tym czasie nie zobaczysz wartości w naszych spotkaniach możesz w każdym momencie zrezygnować, zachowując miesięczny okres wypowiedzenia.
Uzupełnienie dla innych klubów biznesu. Już nie musisz rezygnować z innych spotkań. Nie jesteśmy typowym klubem biznesu. Nie konkurujemy z nikim. W naszych działaniach bliżej nam do grupy szkoleniowo – rozwojowej, nastawionej na pozytywne doświadczenia zmiany firmy na coraz to lepszą.

Jasne zasady. Przejrzysta składka członkowska, która wiesz na co jest wydawana i co za nią otrzymujesz (spójrz wyżej).

Kto może dołączyć do Klubu Akceleratora Wiedzy?

Jeśli przeczytałaś/przeczytałeś powyższy tekst trochę już nas znasz. Wiesz czym się kierujemy, jakie są nasze zasady, czym różnimy się od klubów biznesu. Akcelerator Wiedzy to miejsce dla wyjątkowych przedsiębiorców.

Jesteś dla nas wyjątkowy jeśli:

chcesz prowadzić biznes zgodnie z teorią „trzech uśmiechów”- uśmiechnięty właściciel, pracownik oraz klient. Każda z tych osób powinna być zadowolona z kontaktu z firmą. Uśmiechnięty spokojny właściciel, który ma firmę, a nie jest jej pracownikiem (niewolnikiem). Doceniony i uśmiechnięty pracownik. Zaangażowany i mający wpływ na swoją pracę. I wreszcie uśmiechnięty klient. Zadowolony, polecający, mający świadomość dobrze dokonanego wyboru. Czy taka wizja biznesu jest Ci bliska?

zależy Ci na wprowadzeniu realnych zmian w Twoim biznesie i jesteś do tego zmotywowana/zmotywowany.

jesteś otwarta/otwarty na zdobywanie nowej wiedzy i doświadczeń.

nie uznajesz trików biznesowych, manipulacji, prowadzenia działań, które może i się opłacają, ale długofalowo osłabiają reputację właściciela i jego firmy.

ważne są dla Ciebie takie wartości jak: prawda, życzliwość, rzetelność, jakość i zaufanie.

Komu najbardziej przyda się uczestnictwo w Akceleratorze Wiedzy?

Akceleratora Wiedzy skierowany jest głównie do przedstawicieli wolnych zawodów, osób prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze oraz dla właścicieli mikro i małych przedsiębiorstw z woj. kujawsko-pomorskiego.

W jakich sytuacjach uczestnictwo w Akceleratorze najbardziej Ci pomoże?

 • czujesz, że Twój biznes wymaga lepszego poukładania i usystematyzowania;
 • zależy Ci na większej stabilizacji i przewidywalności firmowych przychodów;
 • chcesz rozwinąć biznes na większą skalę;
 • potrzebujesz konkretnych wytycznych i procedur co, jak i kiedy robić;
 • chcesz mieć więcej czasu, dzięki zarządzaniu, automatyzowaniu i delegowaniu;
 • chcesz być właścicielem firmy, a nie jej pracownikiem.

Ścieżki rozwojowe

Akcelerator Wiedzy to 3 ścieżki rozwojowe, nad którymi będziemy pracować podczas naszych spotkań:

 Ścieżka 1 – start biznesu/nowego pomysłu/wprowadzenie nowego produktu na rynek;

 Ścieżka 2 – rozwój biznesu i jego skalowanie;

 Ścieżka 3 – poukładanie i „uspokojenie” biznesu.

Wszystko po to, aby maksymalnie odpowiedzieć na potrzeby naszych członków. Żeby przekazywana wiedza, wspólna praca i grupowe doświadczenie przekładały się na wyniki każdej z firm Akceleratora Wiedzy.

Tematyka spotkań

Tematyka spotkań Akceleratora Wiedzy będzie zawierała się w tzw. “wielkiej piątce” biznesowej, tj.: marketing, sprzedaż, zarządzanie, finanse i procesy. Oprócz tego odbędą się szkolenia i warsztaty z umiejętności miękkich. Wszystko dopasowane do specyfiki mikro i małych firm. Konkretne tematy spotkań ustalane będą na podstawie potrzeb członków Klubu.

Efekty uczestnictwa w Klubie Akceleratora Wiedzy

 • nowa, aktualna, rzetelna wiedza, której na próżno szukać w Internecie;
 • realne przyspieszenie rozwoju biznesu, dzięki “napakowaniu go wartościową wiedzą” – akceleracja;
 • nowe kontakty biznesowe, wśród przedsiębiorców, którzy myślą podobnie;
 • szeroka promocja swojego biznesu na lokalnym i regionalnym rynku,
 • poukładanie biznesu, łatwiejsze podejmowanie decyzji, większa pewność obranej drogi;
 • wyjątkowe doświadczenie pracy grupowej nad rozwiązywaniem problemów i wyzwań biznesowych;
 • obserwacja wzrostu biznesu i poczucie realnych zmian;
 • i wiele, wiele innych…

Inwestycja

Wyrusz z nami w drogę!
Akcelerator Wiedzy to zasady fair play, o których napisaliśmy wyżej. Nie oczekujemy od Ciebie rocznych składek czy długoterminowych umów.

Inwestycja w Akcelerator Wiedzy to:

Jednorazowe wpisowe:  – 200 zł.

opłata miesięczna – od stycznia do czerwca: 349 zł miesięcznie.

opłata miesięczna (lipiec i sierpień): 249 zł miesięcznie.

W tej cenie otrzymujesz wszystkie korzyści z uczestnictwa w Akceleratorze Wiedzy, o których napisaliśmy wyżej. Nie zaskoczą Ciebie żadne dodatkowe opłaty. Masz również gwarancję niezmienności ceny przez cały 2019 rok. Na uczestnictwo w spotkaniach wystawiana jest faktura VAT (podane ceny są cenami netto).

Zwrot z inwestycji

W biznesie warto liczyć. Szczególnie zwrot z zainwestowanych środków. Dlatego Akcelerator Wiedzy skupiony jest na wynikach swoich członków i na tym, aby inwestycja w uczestnictwo zwróciła się u każdego wielokrotnie.

Dołącz z kimś ważnym dla Ciebie – Razem taniej

Jeśli uważasz, że Akcelerator mógłby przydać się komuś, kogo znasz, chciałbyś lub chciałabyś uczestniczyć w nim z kimś znajomym – dołączcie do Akceleratora Wiedzy razem. Dzięki temu zapłacicie mniej:

Ty i jedna znajoma osoba: 299 zł miesięcznie zamiast 349 zł oraz 100 opłaty wpisowej, zamiast 200 zł.

Ty i 2 znajome osoby: 279 zł miesięcznie zamiast 349 zł, 50 zł opłaty wpisowej, zamiast 300 zł

Termin rekrutacji

Rekrutacja do Akceleratora Wiedzy jest otwarta. Sprawdź poniżej warunki.

Jak wygląda rekrutacja?

Jeśli dotarłaś/dotarłeś do tego miejsca naszego tekstu, prawdopodobnie już nadajesz się na naszego uczestnika Jesteś zaangażowana / zaangażowany.

Co dalej? Rekrutacja to około godzinna rozmowa, w której chcemy dowiedzieć się czegoś więcej o Tobie i Twoim biznesie. Dlaczego chcesz dołączyć do Akceleratora Wiedzy? W czym Akcelerator może Ci pomóc? Czego od niego oczekujesz? Jak wyobrażasz sobie uczestnictwo? Czym chcesz się podzielić z członkami Akceleratora i co możesz w niego wnieść?

Rozmowa może odbyć się na dwa sposoby:

 1. Twarzą w twarz w dowolnym miejscu w Bydgoszczy i okolicach.
 2. Przez Skype, Zoom, Messenger lub inny program do wideokonferencji (musimy siebie nawzajem widzieć)

Na rozmowę możesz umówić się pod numerem telefonu: 506 210 107 lub mailem: kontakt@akceleratorwiedzy.pl lub odezwij się do nas na naszej stronie na Facebook’u – https://www.facebook.com/akceleratorwiedzy/

Na koniec

Jeśli masz dodatkowe pytania, nurtują Cię kwestie, których wyżej nie poruszyliśmy – skontaktuj się z nami. Służymy pomocą.

Ps. Akcelerator Wiedzy to więcej niż opisaliśmy powyżej. Relacje ze spotkań, kreatywne metody rozwiązywania problemów, możliwości współpracy biznesowej, rozwoju własnych pomysłów oraz wiele, wiele innych. Obiecaliśmy jednak na wstępnie 15 – 20 minut. Słowa dotrzymujemy. Resztę sprawdź kontaktując się z nami. Wyruszmy wspólnie w ekscytującą biznesową podróż.

Opiekun Akceleratora Wiedzy w Bydgoszczy

patryk piłat konsultant biznesowyPatryk Piłat, konsultant biznesowy, interim manager. Opiekun merytoryczny Akceleratora Wiedzy.

tel. 506 210 107, mail: kontakt@akceleratorwiedzy.pl

A jeśli uważasz, że nasza inicjatywa może się komuś przydać – udostępnij ją innym. Przyciski do mediów społecznościowych i wysyłki na maila znajdziesz poniżej. Dziękujemy!

O autorze

Patryk Piłat

Akcelerator Wiedzy to miejsce rozwoju dla firm z sektora MMŚP (mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa). To szkolenia, warsztaty, konsultacje, projekty oraz programy rozwojowe.
Dołącz ze swoją firmą do nas już dziś. Naładują ją wartościową wiedzą i przyspiesz jej rozwój. Jak w akceleratorze.

Dodaj komentarz

O Akceleratorze Wiedzy

Akcelerator Wiedzy

To miejsce rozwoju dla firm z sektora MMŚP (mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa). To szkolenia, warsztaty, konsultacje, projekty oraz programy rozwojowe.
Dołącz ze swoją firmą do nas już dziś. Naładują ją wartościową wiedzą i przyspiesz jej rozwój. Jak w akceleratorze.

Kategorie wiedzy

Szybki kontakt

Znajdziesz nas: