akcelerator wiedzy reklama

Więcej niż spotkania biznesowe – start Akceleratora Wiedzy w Bydgoszczy

W

Poniedziałek, 04 lutego 2019, godz. 8.15. Aura za oknem sprzyja co najwyżej leniwemu przewracaniu się na drugi bok w ciepłym i wygodnym łóżku. Tymczasem w City Hotel Bydgoszcz gwarno i tłoczno. Do sali na pierwszym piętrze, oznaczonej jako „D” zmierza grupa przedsiębiorców. Czy zwabił ich unoszący się w powietrzu zapach kawy? A może obietnica słodkiego poczęstunku? Nie. To grupa zmotywowanych osób, które dołączyły do pierwszej edycji Akceleratora Wiedzy w Bydgoszczy.

Początek spotkania

Spotkanie otworzył Patryk Piłat – Opiekun Merytoryczny Akceleratora Wiedzy w Bydgoszczy. W krótkiej, piętnastominutowej prezentacji opowiedział o tym skąd wzięła się idea Akceleratora Wiedzy, jakie są plany i strategia rozwoju grupy oraz jakimi metodami szkoleniowymi i warsztatowymi będą pracować uczestnicy, a także podsumował formy wsparcia, które otrzymuje każdy, kto przystąpił do Akceleratora ze swoją firmą.

Poznajmy się

Prezentacja zakończyła się hucznym hasłem – Poznajmy się! W końcu warto „robić biznes” z kimś kogo się zna i lubi. Na sali zapanowała cisza. Za plecami uczestników usłyszeć można było tylko ciche warczenie automatu do podgrzewania kawy. Poznajmy się, czyli trzeba będzie wstać i powiedzieć coś o sobie? Być może będzie ograniczony czas np. do 1 minuty? Na twarzach uczestników malowało się zaciekawienie. W końcu przed spotkaniem, w opisie Klubu pojawiły się słowa – „chcemy być inni, wyjątkowi, bardziej dopasowani”.

Warsztaty

Krótka instrukcja i zaczęło się. „Poznajmy się” przybrało formę kreatywnej gry szkoleniowej pod nazwą „Ankieterzy”. Każdy z uczestników spotkania wylosował jedno specjalnie ułożone pytanie, które musiał zadać pozostałym osobom na sali. Wszyscy wstali z miejsc i rozpoczęli wspólne rozmowy. W sumie w ciągu blisko 20 minut na sali padło 156 pytań na tematy z dziedzin: komunikacja, współpraca, czas wolny i relaks oraz marzenia. Kolejnym krokiem było podsumowanie przez uczestników wyników ich indywidualnych ankiet według instrukcji prowadzącego, a następnie zespołowe zebranie wniosków w całość. Dzięki temu grupa dowiedziała się o sobie maksymalnie dużo, w maksymalnie krótkim czasie. Efektywnie i skutecznie – jak w biznesie. Wnioski z ankiet okazały się bardzo ciekawe. Jednak jakie to wnioski, pozostanie tylko słodką, a raczej „włoską” tajemnicą uczestników Akceleratora (kto był na spotkaniu wie, o co chodzi).

Prezentacja uczestników

Chwila przerwy na gorącą kawę, herbatę, łyk wody i spotkanie potoczyło się dalej. W tym momencie każdy z uczestników mógł opowiedzieć na forum co nieco o swoim biznesie – co robi, czym się zajmuje, w czym może pomóc uczestnikom grupy. Bomba doświadczeń – tym wybuchowym stwierdzeniem można podsumować tę cześć spotkania.

Robert Szarata 

Jako pierwszy swoją firmę zaprezentował Robert Szarata, właściciel marki Work-on. Charakterystycznym, wręcz radiowym głosem opowiedział o szkoleniach informatycznych, leasingu „umysłów” oraz wsparciu jakie jego firma oferuje branży kreatywnej i informatycznej. Work-on, to projekt , którego uczestnicy biorą udział w planowanej ścieżce wsparcia, tj. doradztwie zawodowym, warsztatach „Aktywny na rynku pracy”, kursie zawodowym zakończonym powszechnie rozpoznawanym certyfikatem, kursie branżowego języka angielskiego z certyfikatem TOEIC oraz płatnym stażu zawodowym.

Izabela Felcyn

Jako druga zaprezentowała się Izabela Felcyn z biuroprojektow.pl. Jeśli zależy Ci na kompletnej obsłudze związaną z doradztwem przy wyborze wymarzonego projektu domu lub innej, dowolnej nieruchomości , Izabela wraz ze swoim zespołem zadba o wszystkie detale – od pozwolenia na budowę po zaprojektowanie wymarzonego wnętrza. Wykwalifikowany zespół architektów i projektantów jest w stanie sprostać praktycznie każdemu wyzwaniu budowlanemu, zarówno jeśli chodzi o klienta indywidualnego, jak i dewelopera, czy innego wykonawcę. Dom jednorodzinny, hala produkcyjna, biurowiec – wystarczy skontaktować się z Izą, która doradzi jak przejść od pomysłu do właściwego wykonania.

Joanna Kobak 

Po Izabeli, do krótkiej prezentacji swojej osoby została zaproszona Joanna Kobak – ekspert kredytowy. Kredyty dla firm, pożyczki ze środków unijnych, dotacje – to specjalizacje Joanny. Już od ponad 20 lat pomaga przedsiębiorcom i osobom indywidualnym w uzyskaniu najlepszego finansowania. Jak podkreśla – „w finansach liczy się zaufanie, a klienci wychodząc ode mnie czują się bezpiecznie i pewnie, mają świadomość dobrze dokonanego wyboru”. Joanna doradza również w zakresie kredytów dla osób indywidualnych, a już wkrótce rusza z cyklem bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców z Bydgoszczy i okolic.

Anna Zaprzelska 

Po Joannie zaprezentowała się kolejna uczestniczka Akceleratora Wiedzy – Anna Zaprzelska. Właścicielka międzynarodowej marki LemonCraft. Anna w swojej krótkiej prezentacji poruszyła innych uczestników swoją refleksją na temat wpływu prostych rzeczy na zdrowie nasze i naszych dzieci. A to wszystko dzięki zmysłowi dotyku i rozwojowi zdolności manualnych. Firma Anny zajmuje się produkcją i dystrybucją papierów i akcesoriów do scrapbookingu i jak mówi Anna – „od początku działalności firmy wyprodukowaliśmy np. 37 000 arkuszy papieru w groszki”. Jest się czym pochwalić. Firma z misją i duszą.

Izabela Domańska 

Prezentacja kolejnej uczestniczki. Izabela Domańska – doradca ubezpieczeniowy. Mając takiego doradcę obok siebie można się czuć bezpiecznie. Zabezpieczenia firm, polisy na życie, ubezpieczenia domu, mieszkania, podróży – ile potrzeb, tyle ofert. A to wszystko sprawdzone, porównane i przedstawione klientowi w prosty sposób. Z Izabelą ubezpieczenia nie muszą być „przykrym lub niepotrzebnym” obowiązkiem, za to stają się świadomą i dojrzałą decyzją w drodze do zapewnienia zabezpieczenia sobie, swojej rodzinie i firmie. „Jak dobrze mieć w życiu doradcę” – te słowa Izabela najczęściej słyszy od swoich klientów. Jest wtedy, kiedy oni jej potrzebują.

Mariusz Roman 

Po Izabeli o tym, co robi opowiedział radca prawny – Mariusz Roman. W swojej prezentacji poruszył kwestie, które zaciekawiły uczestników. Jak sprawić, aby firma „urosła” oraz jak zabezpieczyć się, a potem zoptymalizować jej procesy, aby działała jak najbardziej efektywnie pod kątem prawnym i podatkowym.  Okazało się, że warto odwiedzić prawnika przed ważnymi decyzjami firmowymi, a nie po nich i, że „Polak mądry po szkodzie” staje się passé, ponieważ coraz więcej świadomych przedsiębiorców korzysta z podobnych usług. Dzięki temu działają sprawniej, pewniej, a Mariusz i jego zespół sprawiają, że czują się bezpiecznie w „gąszczu” prawnych i podatkowych przepisów.

Karol Höft

Po Mariuszu przyszedł czas na prezentację uczestnika, który reprezentuje w Akceleratorze Wiedzy branże kreatywną. Mowa o Karolu Höft – właścicielu agencji interaktywnej Special Space z Bydgoszczy. Identyfikacje wizualne, strony i aplikacje internetowe, doradztwo w zakresie e-commerce – pole działań firmy Karola jest imponujące. Wraz z kilkunastoosobowym zespołem są w stanie zapewnić każdemu klientowi wsparcie w kreatywnych działaniach w jego firmie. Do tego chętnie dzielą się wiedzą, tłumaczą zawiłości świata Internetu, reagują na szybko zmieniające się trendy. Jak podkreśla Karol, z wieloma klientami pracują długoterminowo, oferując internetową opiekę nad marką klienta.

Marta Pawłowska 

„Przyciągam!” Od tych słów rozpoczęła prezentację kolejna uczestniczka Akceleratora Wiedzy w Bydgoszczy. Marta Pawłowska – fotograf wizerunkowy. Marta na co dzień pomaga przedsiębiorcom przyciągać wzrok klientów i rynku za pomocą aparatu fotograficznego. Biznesowe sesje zdjęciowe, portrety, reportaże, zdjęcia produktów, wnętrz – Marta, dzięki ponad 10 letniemu doświadczeniu jest w stanie sprostać każdemu wyzwaniu. W swojej prezentacji podkreśliła ważność budowy określonego wizerunku, a przy tym potrzebę podkreślania autentyczność, która stała się w obecnych czasach czymś więcej niż tylko marketingowym trendem na drodze do zdobycia przewagi konkurencyjnej.

Tomasz Pająkowski 

Człowiek, który odwiedził najwięcej pubów w Polsce, ale nie wypił tam ani jednego piwa. Takimi słowami, pół żartem, pół serio określił sam siebie, kolejny uczestnik Akceleratora Wiedzy – Tomasz Pająkowski, CEO marki PubQuiz. Firma Tomasza to połączenie gastronomii, rozrywki oraz nauki. W ponad 30 miastach w Polsce co rocznie pada ponad 150 tysięcy pytań z różnych dziedzin. Wszystko w atmosferze dobrej zabawy oraz zdrowej rywalizacji. Jak się dowiedzieliśmy, z tego typu usług coraz częściej korzystają również firmy, które chcą w sposób kreatywny i niestandardowy zaanimować czas swoich pracowników podczas różnego rodzaju szkoleń, eventów czy wyjazdów firmowych.

Katarzyna Wojciechowicz-Biegała

Nauczymy Cię spikać, szpregać i gawarić. Tymi słowami swoją prezentację rozpoczęła Katarzyna Wojciechowicz – Biegała, manager oraz lektor, znanej i lubianej w Bydgoszczy i okolicach szkoły językowej Lingua Pro, w ofercie której znajduje się aż 10 języków obcych! Kasia opowiedziała co nieco o tym jak ważna we współczesnych czasach jest dobra komunikacja (również w obcym języku) oraz zachęciła do przyłączenia się do najnowszej akcji, którą organizuje jej szkoła – „Ucz się mądrze, a nie dużo”. Cieszymy się, bo te słowa i taka idea doskonale wpasowują się również w wizję Akceleratora Wiedzy.

Aleksander Pawzun

Aleksander Pawzun, właściciel marki SEMGo oraz bydgoskiemarki.pl to kolejny uczestnik Akceleratora Wiedzy. Olek to przedsiębiorca działający w branży marketingu internetowego. Wieloletnie doświadczenie oraz praca przy krajowych i międzynarodowych projektach pozwala mu zmierzyć się praktycznie z każdym wyzwaniem związanym z działaniami „w sieci”. Specjalizacją firmy jest SEM (search engine marketing), czyli marketing w wyszukiwarkach. Przy okazji uczestnictwa Olka w Akceleratorze pojawił się pomysł promocji Akceleratora oraz każdego z uczestników za pomocą szeroko zakrojonych działań internetowych. Wkrótce podamy więcej szczegółów.

Adrian Zadorecki 

Ratownik medyczny, wykładowca, trener, szkoleniowiec – Adrian Zadorecki. Człowiek, dzięki któremu grupa poczuje się bardziej bezpiecznie. Adrian jest właścicielem marki kursysos.pl, która zajmuje się prowadzeniem szkoleń z pierwszej pomocy dla osób indywidualnych i firm. Cechą charakterystyczną warsztatów Adriana jest idealne połączenie teorii z praktyką i przykładami, które realnie mogą spotkać każdego z nas. Dzięki szkoleniom Adriana, każdy będzie potrafił zadbać o zdrowie i życie poszkodowanych w różnego rodzaju wypadkach. Cytując słowa ze strony Adriana – „Najwyższy czas zdać sobie sprawę, że 80% wypadków zdarza się w domu”.

Damian Przybył 

Kolejnym przedstawicielem branży medycznej w grupie jest Damian Przybył, właściciel marki 4Health. Damian to fizjoterapeuta prowadzący swój gabinet w jednej z bydgoskich dzielnic – w Fordonie. Cechą wyróżniającą Damiana, jest holistyczne podejście do pacjenta i prowadzonych zabiegów. Wykorzystuje przy tym nowoczesne metody pracy z ciałem, które sprawiają, że pacjent szybko widzi i czuje ich efekty. Damian zaciekawił grupę obietnicą podzielenia się swoją wiedzą przy okazji spotkań Akceleratora oraz późniejszej prezentacji swojej firmy.

Wręczenie certyfikatów

Po prezentacjach każdego z członków Akceleratora Wiedzy w Bydgoszczy przyszedł czas na uroczyste wręczenie certyfikatów uczestnictwa oraz wykonanie pamiątkowego zdjęcia.  Poniżej fotorelacja, która uwieczniła tę chwilę.

Do Akceleratora Wiedzy przystąpiły również: Bernadeta Żylińska – rzeczoznawca majątkowy oraz Anna Kraszkiewicz – Mazur, właścicielka biura rachunkowego Limes z Bydgoszczy. Opis firm obu Pań już w kolejnej relacji.

Spis wszystkich osób  które przystąpiły do Akceleratora Wiedzy znajdziesz tutaj.

Następne spotkanie Akceleratora Wiedzy już 18 lutego o godz. 08.15 w City Hotel Bydgoszcz.

Warsztaty + najwyższej jakości wiedza + promocja i wsparcie + biznes , to wyróżniki Akceleratora Wiedzy  – jedynej takiej grupy biznesowej w Bydgoszczy. Bądźcie z nami na bieżąco.  A jeśli chcesz do Nas dołączyć – porozmawiajmy.

 

O autorze

Patryk Piłat

Akcelerator Wiedzy to miejsce rozwoju dla firm z sektora MMŚP (mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa). To szkolenia, warsztaty, konsultacje, projekty oraz programy rozwojowe.
Dołącz ze swoją firmą do nas już dziś. Naładują ją wartościową wiedzą i przyspiesz jej rozwój. Jak w akceleratorze.

Dodaj komentarz

O Akceleratorze Wiedzy

Akcelerator Wiedzy

To miejsce rozwoju dla firm z sektora MMŚP (mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa). To szkolenia, warsztaty, konsultacje, projekty oraz programy rozwojowe.
Dołącz ze swoją firmą do nas już dziś. Naładują ją wartościową wiedzą i przyspiesz jej rozwój. Jak w akceleratorze.

Kategorie wiedzy

Szybki kontakt

Znajdziesz nas: