akcelerator wiedzy reklama

Kreatywne rozwiązywanie problemów – spotkanie biznesowe Akceleratora Wiedzy

K

18 marca odbyło się już czwarte w 2019 roku spotkanie uczestników Akceleratora Wiedzy w Bydgoszczy. Motywem przewodnim warsztatu były metody twórczego rozwiązywania problemów biznesowych, przed którymi stoją właściciele firm.

wartości, zasady i kryzysy firmowe

Początek spotkania to tradycyjnie przypomnienie tego, co działo się 2 tygodnie wcześniej. Patryk Piłat, opiekun merytoryczny Akceleratora Wiedzy w Bydgoszczy nawiązał do tematów, nad którymi grupa pracowała wcześniej. Pierwszy z nich dotyczył zasad i wartości, jako fundamentów działania firmy. Bez nich budowanie relacji z klientem, dbanie o odpowiednią atmosferę w zespole, rozwiązywanie sytuacji konfliktowych jest bardzo trudne.

Używając biznesowej metafory, można to przyrównać do prowadzenia samochodu nocą na krętej, górskiej ścieżce, bez włączonych świateł.

Nie mogło tutaj zabraknąć nawiązania do case study marki Lemon Craft, którego właścicielką jest Anna Zaprzelska. Ania, na co dzień w swoim biznesie, wartości i zasad używa jako narzędzi, które pomagają jej zarządzać rozproszonym, kilkunastoosobowym zespołem.

Kolejnym etapem spotkania była dyskusja na temat kryzysów firmowych. Każda z osób podzieliła się jedną poradą na temat tego, co sprawdza się u niej w momencie, kiedy akurat biznes nie idzie po myśli właściciela. Wnioski z tego ćwiczenia pozwoliły otworzyć grupę na kolejne ćwiczenie warsztatowe, które czekało na nią już za chwilę.

Kreatywne rozwiązywanie problemów – temat główny spotkania biznesowego

Sesja kreatywnego rozwiązywania problemów. To jeden z wyróżników Akceleratora Wiedzy. To praca z i nad biznesami członków grupy.

Przedstawienie zasad pracy, przygotowanie niezbędnych materiałów i zaczęło się. 12 ważnych, biznesowych tematów. Od zaangażowania pracowników, przez sposoby wyróżnienia się na rynku, sposoby weryfikacji partnera biznesowego, zmiany w strukturze firmy po wyzwania związane z zatrudnianiem talentów.

25 minut specjalnie przygotowanego i moderowanego warsztatu i na przygotowanych flipchartach pojawiło się łącznie blisko 200 wartościowych pomysłów. Każdy z uczestników dał coś od siebie, podzielił się z innymi swoimi doświadczeniami i wiedzą w danym temacie.

Następnie przyszedł czas na ich podsumowanie i pracę własną uczestników. Wszystkie uzyskane odpowiedzi zostaną zebrane w całość oraz przekazane członkom Akceleratora Wiedzy w formie specjalnego podręcznika.

Spotkanie zakończyły gromkie brawa, w dowód uznania i podziękowania wszystkim za świetną, energiczną i konstruktywną pracę całego zespołu.

Kolejne spotkanie Akceleratora Wiedzy już 01 kwietnia o godz. 8.00 i nie jest to prima aprillis 🙂 Chcesz do nas dołączyć i popracować nad własnymi biznesowymi wyzwaniami? Napisz lub zadzwoń.

O autorze

Patryk Piłat

Akcelerator Wiedzy to miejsce rozwoju dla firm z sektora MMŚP (mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa). To szkolenia, warsztaty, konsultacje, projekty oraz programy rozwojowe.
Dołącz ze swoją firmą do nas już dziś. Naładują ją wartościową wiedzą i przyspiesz jej rozwój. Jak w akceleratorze.

Dodaj komentarz

O Akceleratorze Wiedzy

Akcelerator Wiedzy

To miejsce rozwoju dla firm z sektora MMŚP (mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa). To szkolenia, warsztaty, konsultacje, projekty oraz programy rozwojowe.
Dołącz ze swoją firmą do nas już dziś. Naładują ją wartościową wiedzą i przyspiesz jej rozwój. Jak w akceleratorze.

Kategorie wiedzy

Szybki kontakt

Znajdziesz nas: