akcelerator wiedzy reklama

Zasady, wartości i zarządzanie – kolejne spotkanie Akceleratora Wiedzy

Z

18 lutego 2019 roku w City Hotel Bydgoszcz odbyło się drugie spotkanie Akceleratora Wiedzy w Bydgoszczy – społeczności przedsiębiorców nastawionych na rozwój i akcelerację własnych firm.

Podsumowanie oraz nowi uczestnicy Akceleratora Wiedzy

Początek spotkania to przypomnienie tego, co się działo na inauguracji Akceleratora Wiedzy. Prowadzący i pomysłodawca grupy Patryk Piłat przedstawił pokrótce skąd wzięła się idea Akceleratora Wiedzy, dlaczego powstał, jakimi metodami szkoleniowo-warsztatowymi będą pracować uczestnicy oraz jakie formy wsparcia oferuje przystąpienie do Akceleratora. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów uczestnika Akceleratora Wiedzy dla Bernadety Żylińskiej z BRI – rzeczoznawcy majątkowego, biegłej w zakresie szacowania nieruchomości oraz dla Anny Kraszkiewicz – właścicielki biura nieruchomości Limes z Bydgoszczy.

Praca warsztatowa, czyli „więcej niż klub biznesu”.

„Więcej niż klub biznesu” to jedno z haseł Akceleratora Wiedzy, które odzwierciedlają to, czym sama inicjatywa ma być. Oprócz relacji i networkingu – wiedza biznesowa oraz sposoby wdrażania jej w życie. Dlatego po pierwszej części spotkania grupa przystąpiła do pracy warsztatowej. Pierwszym ćwiczeniem było ustalenie zasad pracy grupowej, które będą obowiązywać na spotkaniach Akceleratora. Uczestnicy w trzyosobowych podgrupach pracowali nad tym co ich rozprasza, czego nie lubią oraz nad tym, co ich motywuje oraz co lubią podczas pracy w zespołach. Na kartach flipcharta pojawiło się ponad 30 rożnych propozycji i zasad. Według uczestników to swego rodzaju know-how, które pozwala efektywnie, twórczo i skutecznie pracować w grupie.

Dyskusja biznesowa – pierwszy krok do zmiany

Jednak jak wdrożyć tego typu nową wiedzę w swojej firmie? „Zanurzyć się w doświadczeniu” – brzmi trenerska porada. Przyszedł więc czas na grupową dyskusję nad wcześniej wypracowanymi zasadami i odniesieniem tego do pracy z klientem oraz komunikacji w zespołach firm. Uczestnicy Akceleratora Wiedzy w żywiołowej i dynamicznej dyskusji wymieniali się swoją wiedzą, spostrzeżeniami, a także opiniami i wątpliwościami na temat wypracowywania i wdrażania zasad, norm i wartości we własnych firmach.  Podczas dyskusji padły tak ciekawe rozważania, jak:

  • kiedy oraz jakimi sposobami wprowadzać zasady w firmie?
  • jaka jest w tym rola szefa i czy zawsze powinno się tutaj dążyć do sytuacji win-win z pracownikami i klientami?
  • jak wprowadzać zasady, aby było one po pierwsze możliwe do spełnienia, a po drugie przestrzegane?
  • jaką formę powinny mieć te zasady – które warto ustalać ustnie, a które pisemnie?
  • jakie warunki należy stworzyć, aby wypracowane zasady „wyszły od zespołu”?
  • „żywe zasady” versus procedury – gdzie istnieje cienka granica między nimi?
  • w czym pomagają ustalone zasady i procedury w firmie (zarządzanie zespołem, współpraca z klientem)?
  • kodeks etyki, wartości – drogowskazem nowoczesnych firm?

Dyskusja zakończyła się wnioskami, które prowadzący zapisywał na kartach flipcharta. Zostaną one zebrane i podsumowane, a następnie przesłane wszystkim uczestnikom Akceleratora w specjalnie przygotowanych do tego Modułach Wiedzy w zamkniętej grupie na portalu Facebook.

Kolejne spotkanie Akceleratora Wiedzy już 04 marca o godz. 8.15 w hotelu City Hotel Bydgoszcz. Tym razem uczestnicy popracują nad… już wkrótce więcej szczegółów.

O autorze

Patryk Piłat

Akcelerator Wiedzy to miejsce rozwoju dla firm z sektora MMŚP (mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa). To szkolenia, warsztaty, konsultacje, projekty oraz programy rozwojowe.
Dołącz ze swoją firmą do nas już dziś. Naładują ją wartościową wiedzą i przyspiesz jej rozwój. Jak w akceleratorze.

Dodaj komentarz

O Akceleratorze Wiedzy

Akcelerator Wiedzy

To miejsce rozwoju dla firm z sektora MMŚP (mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa). To szkolenia, warsztaty, konsultacje, projekty oraz programy rozwojowe.
Dołącz ze swoją firmą do nas już dziś. Naładują ją wartościową wiedzą i przyspiesz jej rozwój. Jak w akceleratorze.

Kategorie wiedzy

Szybki kontakt

Znajdziesz nas: